Where the passion meets know-how

Akademia innowacji dla maturzystek, studentek, doktorantek i absolwentek kierunków technicznych i ścisłych dostarczy Ci wiedzy i kontaktów niezbędnych dla stworzenia i poprowadzenia własnego start-upu w obszarze STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics).

Szkolenie czerwcowe

Finał konkursu Shesnnovation

Inauguracja II edycji programu Girls Go start-up! Academy

Inauguracja programu Girls Go start-up! Academy

 

Podsumowanie programu Girls go start-up! Academy

W ostatnią środę odbyło się uroczyste  podsumowanie pierwszej w Polsce akademii start-upowej dla kobiet - Girls go start-up! Academy. Dziewczyny przez 6 miesięcy pod okiem wybitnych Mentorek - kobiet działających w obszarze nowych technologii, nauk ścisłych i ekspertek w dziedzinie start-upów pracowały nad swoimi pomysłami na biznes. W ramach programu powstało aż 18 start-upów! W trakcie spotkanie podsumowującego dziewczyny miały okazje zaprezentować swoje pomysły na firmę, a także wysłuchać porad i inspiracji  kobiet sukcesu działających w obszarze innowacyjnego biznesu.

Naszym gościem były między innymi  Kinga Stanisławska, CEO Experior Venture Fund, Magdalena Jackowska - Rejman CEO TechBrainers, a także Ewa Jennifer Abel, Partner w  Giza Polish Ventures. Panie, które są niewątpliwie kobietami sukcesu, a także ekspertkami w budowaniu firm, przekazały naszym uczestniczkom wiedzę jak pozyskiwać dofinansowanie na własną działalność gospodarczo-innowacyjną oraz jak ją rozbudowywać. Mowę inspiracyjną wygłosiła Daria Tataj z Tataj Innovation,  która opowiedziała dziewczynom o modelach biznesowych, trendach w biznesie, ale też poszukiwaniu wokr-life balance i dbaniu o siebie. Dużą dawką inspiracji była także Paulina Ignatowska mama 5 miesięcznego Stasia, a także entuzjastka startupów na co dzień pracująca w DDB&tribal – mówiła jak połączyć te dwie role i jak bycie mamą wyostrza zdolności organizacyjne. Nie zabrakło także spojrzenia z perspektywy PR-u, które przedstawiła nam Daria Malicka z Consilio Communications -  radziła dziewczynom jak skutecznie promować swoje pomysły.

Na spotkaniu podsumowującym dziewczyny miały okazje zaprezentować swoje projekty powstałe w ramach Girls go start-up! Academy. Niektóre ze start-upów mają na koncie pierwsze sukcesy. Agnieszka Labus, prezeska LAB 60+ opowiadała o dokonaniach swojego start-upu, o pierwszych współpracach i wdrożeniach pomysłów w życie.  Mogliśmy także usłyszeć o rewolucyjnym pomyśle Inny Uwarowej, czyli o satelicie PWSAt2, która już niebawem będzie miała swój pierwszy start i jest zaprojektowana w taki sposób żeby nie zanieczyszczać środowiska i całkowicie się rozłożyć. Kolejna mentorowana - Anna Czyrko postawiła na platformę informatyczną dla dzieci z autyzmem, która dobierałaby  najlepszą i najbardziej efektywną ścieżkę edukacyjną poprawiającą rozwój dzieci z autyzmem. Były też projekty takie jak kosmetyki dla alergików, pomysłodawczyni i producentka – Magdalena Biesiadecka na nasze spotkanie przyniosła już pierwsze próbki - prototypy. Pojawił się też pomysł na biżuterię z roślin invitro Agnieszki Borowik, a także zegarek z analizatorem EKG Estery Kot.

Zachęcamy do zapoznania się ze wszystkimi projektami pod adresem: http://girls-startup.pl/projekty2016

Spotkanie zakończone zostało ogłoszeniem kontynuacji projektu w formie Girls go start-up! Academy PITCHING SESSIONS podczas trzeciej edycji konferencji Lean in STEM (20 i 21 czerwca 2017), uroczystym wręczeniem dyplomów, książek i upominków oraz toastem. Następnie uczestniczki udały się do Akademii Leona Koźmińskiego na wykład John Spence & Spencer Penhart - „Leadership in start-ups”.

Girls go start-up! Academy to pierwsza w Polsce akademia start-upowa dla kobiet. Celem Projektu jest wsparcie kobiet związanych z obszarem STEM (Science, Technology, Engieering, Mathematics) w zdobywaniu wiedzy o tworzeniu start-upów, a potem realizacji takich przedsięwzięć w praktyce.

Projekt zrealizowany został przez Fundację Edukacyjną Perspektywy oraz Stowarzyszenie TOP500 Innovators.

Do pobrania: Folder - .pdf